Esitlus laaditakse üles. Palun oodake

Esitlus laaditakse üles. Palun oodake

Miina Härma TÕG Silvi Krebs 2010/2011

Seotud esitlused


Teema esitlus: "Miina Härma TÕG Silvi Krebs 2010/2011"— Esitluse väljavõte:

1 Miina Härma TÕG Silvi Krebs 2010/2011

2 Miina Härma ( ) Miina Härma elu ja looming

3 Lapsepõlv ja kooliaastad
Miina Härma sündis 1864.a. Raadi vallas Kõrvekülas. Ta isa oli muusikalise andega kooliõpetaja ja peres musitseeriti palju. Muusikalise alghariduse omandas ta iseseisvalt väikese oreli abil. 15-aastaselt läks õppima K. A. Hermanni juurde klaverimängu ja kompositsiooni.

4 Muusikaõpingud Peterburis
1883 astus 19-aastane neiu Peterburi Konservatooriumisse õppima orelit. Õpingute ajal võttis ta aktiivselt osa seltsielust ja juhatas Peterburi Eesti Segakoori. Konservatooriumi lõpetas 1890.a. Ja jäi elama Peterburi. Esimene diplomeeritud naishelilooja Eestis

5 Töö koorijuhina Oli silmapaistev koorijuht. Enne 1894 a Tartu laulupidu asutas segakoori, mis tegutses aastaid. Miina Härma oli 1894.a laulupeo üldjuht a elama asudes Kroonlinna, juhatas kohalikku eestlaste segakoori. Koorijuhina töötas ta ka siis, kui tuli tagasi Tartusse elama.

6 Miina Härma ja Tartu 1917.a tuli tagasi Tartusse ja asus tööle muusikaõpetajana, töötas ta edasi ka koorijuhina. Ta oli ka orelimängija ja kirjutas koolilaulikuid Ta valiti Tartu Ülikooli audoktoriks Üks kool Tartus kannab Miina Härma nime

7 Rahvalaulude kogumine
Tartu perioodil tegeles Miina Härma ka aktiivselt rahvalaulude kogumisega. Üleskirjutatud rahvaviise ja motiive kasutas ta oma laulude kirjutamisel. Armastuse rahvamuusika vastu sai ta oma kodust, kus musitseeriti palju ja lauldi 4-häälsed laule.

8 Miina Härma tuntumad laulud
Koorilaulud: “Tuljak”, “Meestelaul” Koorilaulud-rahvalaulude töötlused: “Lauliku lapsepõli” “Ei saa mitte vaiki olla” Lastelaul “Emakesele” Miina Härma, Peep Sarapik “Ta lendab mesipuu poole”

9

10 Muusikalisi näiteid


Alla laadida ppt "Miina Härma TÕG Silvi Krebs 2010/2011"

Seotud esitlused


Google'i reklaam